5 powodów, dla których Krynica Morska to idealny kierunek na Twoje wakacje

Zdjęcie główne #36 - 5 powodów, dla których Krynica Morska to idealny kierunek na Twoje wakacje
0
25.05.2016

Mielno, Kołobrzeg, Łeba, Świnoujście, Darłówko, Władysławowo, Jurata, Chałupy – nad polskim morzem nie brakuje przepiękny miejscowości, idealnych na spędzenie w nich letniego urlopu. Jeśli jednak szukasz czegoś innego i wciąż zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje, weź pod uwagę Krynicę Morską. Dlaczego? Powodów jest mnóstwo, ale my wymienimy 5 najważniejszych. Po przeczytaniu tego tekstu nie będziesz mieć już wątpliwości, gdzie wyjechać na urlop z rodziną.

  1. Doskonały klimat – Krynica Morska leży na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. To sprawia, że panuje tutaj wyjątkowo korzystny klimat. Nic więc dziwnego, że Krynica Morska jest znanym uzdrowiskiem. Jeśli masz kłopoty z górnymi drogami oddechowymi i chcesz sobie zapewnić solidną dawkę zdrowotnego jodu, pakuj się i przyjeżdżaj!
  2. Świetne skomunikowanie drogowe – do Krynicy Morskiej jest blisko. To jedna z miejscowości położonych najbliżej Warszawy i dużych miast w centralnej Polsce. Podróż np. z Bydgoszczy czy z Torunia nie zajmie dłużej niż 2,5 godziny. Do tego trasa od Trójmiasta jest bardzo malownicza. Nawet w szczycie sezonu rzadko zdarzają się tu korki, czego nie można powiedzieć o np. dojeździe na Półwysep Helski.
  3. Przepiękna przyroda – plaże Krynicy Morskiej należą do najpiękniejszych na całym wybrzeżu Bałtyku i spokojnie mogą jakością konkurować nawet z tymi w krajach południa Europy. Są czyste i świetnie zorganizowane, szczególnie też zarządzane przez prywatnych inwestorów. W sezonie nigdy nie brakuje tu atrakcji. Poza plażami warto także wybrać się na spacer po okolicznych lasach. Warto wiedzieć, że Krynica Morska leży na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana i tuż obok rezerwatu Buki Mierzei Wiślanej.
  4. Atrakcje – na terenie Krynicy Morskiej leży Wielbłądzi Garb – to najwyższa w Europie wydma, o wysokości 48,5 metra. Na żądnych wrażeń i pięknych widoków czeka latarnia morska, z której w pogodny dzień można zobaczyć Frombork, a nawet Hel i Gdańsk. W Krynicy znajduje się także mały port, który jest symboliczną granicą Unii Europejskiej – dalej są już wody Federacji Rosyjskiej.
  5. Historia – sama Krynica Morska ma wielowiekową tradycję, o której przypomina jeszcze część budynków. Dla pasjonatów historii bardzo dużym przeżyciem będzie wizyta w sąsiednim Sztutowie, gdzie Niemcy zbudowali obóz koncentracyjny Stutthof. To ponura karta historii, którą jednak trzeba poznać, nawet w czasie wakacji.

W Krynicy Morskiej nie można się nudzić. Nie brakuje tu atrakcji, z których największą stanowią bajeczne, białe plaże. Warto także wspomnieć, że temperatura Bałtyku bywa tutaj najwyższa na całym wybrzeżu. Jeśli więc lubisz kąpiele w morzu, to wiesz już, gdzie spędzić tegoroczne wakacje.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.