Jak zadbać o włosy na plaży?

Zdjęcie główne #21 - Jak zadbać o włosy na plaży?
0
06.04.2016

Choć sama kochasz słońce i wysokie temperatury, szczególnie na plaży, to niestety Twoje włosy mają do tego zupełnie inne podejście. Im takie warunki zdecydowanie nie służą. Dlatego powinnaś koniecznie wiedzieć, jak zadbać o włosy na plaży, aby nie straciły nic ze swojego blasku lub nie zaczęły sprawiać Ci poważnych problemów po wakacjach. Oto zestaw naszych rad.

Jak najczęściej noś kapelusz

To najskuteczniejsza forma ochrony włosów przed palącym słońcem. Pamiętaj, aby nie wybierać czapek wykonanych ze sztucznych materiałów. Najlepszy jest właśnie kapelusz, np. słomkowy. Zapewnia on doskonałą wentylację w obrębie głowy oraz wysoki komfort włosom. Przy tym świetnie osłania je od słońca (podobnie jak Twój kark, bardzo narażony na zbyt mocne opalenie).

Kapelusze są do tego ponadczasowo modne i takie nakrycie głowy może stać się świetnym elementem Twojej plażowej stylizacji.

Stosuj odżywki nawilżające

Latem Twoje włosy będą mieć tendencję do przesuszania, co oczywiście nie jest dla nich zbyt korzystne. Na plaży ten efekt będzie podwójnie dokuczliwy. Dlatego staraj się przed każdy wyjściem nad morze nałożyć na włosy nawilżającą odżywkę, nawet bez spłukiwania. Dodatkowym atutem tego zabiegu będzie fakt, że Twoje włosy zaczną wyglądać, jakbyś dopiero wzięła prysznic – bardzo seksownie!

Po zejściu z plaży i po wieczornej kąpieli pamiętaj o zaaplikowaniu we włosy odżywki regenerującej. Latem nie musisz się ograniczać w jej stosowaniu, choć oczywiście zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem, aby zbytnio nie obciążać kosmyków.

Nawilżanie podczas opalania

Twoje włosy nawet chronione odżywką w warunkach plażowych momentalnie mogą się przesuszać. Dlatego zawsze miej pod ręką nawilżacz w sprayu. Może to być zwykła woda, ale w drogerii kupisz też specjalne płyny głęboko nawilżające kosmyki. Staraj się spryskać włosy delikatną mgiełką przynajmniej raz na godzinę, szczególnie podczas intensywnego opalania.

Krem z filtrem – nie tylko do skóry

Jeśli masz naturalnie jasne i cienki włosy, to niestety musisz się liczyć z tym, że nie akceptują one ostrego słońca. Twoją rolą jest chronienie ich przed promieniowaniem UV. Nie musisz jednak wciąż  chodzić w kapeluszu czy chustce. W drogerii kupisz specjalny krem z filtrem przeznaczony do stosowania na włosy.

Po wyjściu z wody obowiązkowy prysznic

Jeśli zamierzasz zażywać kąpieli w Bałtyku, koniecznie po każdym wyjściu z wody od razu idź pod plażowy natrysk. Na wielu polskich plażach znajdziesz już takie podstawowe udogodnienie. Słodka woda zmyje z włosów resztki soli, która błyskawicznie wysusza kosmyki i fatalnie wpływa na ich kondycję. Jeśli tego nie zrobisz, pod koniec dnia odnotujesz, że na głowie zamiast pięknych kosmyków masz siano.

Prysznic po zejściu z plaży

Pamiętaj, aby po każdym powrocie z plaży do hotelu czy pensjonatu wziąć chłodny prysznic. Nieco zimniejsza woda zamknie łuski włosów, co uchroni je przed dalszym przesuszaniem. Podczas mycia głowy delikatnym szamponem staraj się też masować skórę – pobudzi to cebulki włosów i pomoże im otrząsnąć się po trudnym czasie spędzonym na palącym słońcu.

Pamiętaj o tych prostych zasadach, bo w przeciwnym razie zapracujesz sobie na znaczne pogorszenie kondycji włosów po powrocie z urlopu.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.