Chcesz opalić się na brązowo? Stosuj się do tych 7 rad

Zdjęcie główne #22 - Chcesz opalić się na brązowo? Stosuj się do tych 7 rad
0
11.04.2016

Jedni przyjeżdżają, aby po prostu wypocząć. Inni celują w kąpiele w morzu. Jeszcze inni zwyczajnie lubią nadmorską atmosferę. Generalnie jednak nie ma chyba osoby, której celem pobytu na plaży nie byłoby osiągnięcie pięknej opalenizny. Wiemy, że już nie możesz się doczekać, gdy wystawisz twarz do słońca i zalegniesz na ręczniku łapczywie łapiąc ciepłe promienie. Stop! Pamiętaj, że aby opalić się na brązowo, musisz stosować się do kilku podstawowych zasad i zadbać także o swoje bezpieczeństwo!

Oto sprawdzone sposoby na piękną opaleniznę bez ryzyka.

  1. Opalaj się intensywnie, ale rób częste przerwy – położenie się na plaży rano i zejście z niej po południu to bardzo zły pomysł. Efekt będzie odwrotny od zamierzonego i zamiast opalić się na brązowo, spieczesz się na tzw. raka. Lepiej więc postaw na krótkie, ale intensywne sesje: godzina opalania, godzina w cieniu, pół godziny opalania, godzina spaceru po pobliskim lesie. Nie będą Ci dzięki temu dokuczać także bóle głowy.
  2. Najlepsze jest opalanie aktywne – to znany powszechnie fakt i naprawdę warto się do tej zasady stosować. Jeśli lubisz aktywność, to opalaj się podczas spacerów po plaży, gry w piłkę plażową czy zabawy z dzieckiem. Wówczas będziesz wystawiać do słońca różne partie ciała, a promienie pozwolą Ci osiągnąć równomierną opaleniznę bez ryzyka poparzeń.
  3. Bezwzględnie stosuj dobry krem – nie bój się sięgać po kremy z wysokim filtrem. To nieprawda, że nie pozwalają one na osiągnięcie opalenizny. Generalnie im jaśniejszą masz karnację, tym wyższy powinien być filtr – jest to absolutnie konieczne w przypadku dzieci! Dobrej klasy krem nie ogranicza opalenizny, a wręcz ją podkreśla i przede wszystkim chroni przed zabójczym dla skóry promieniowaniem UV.
  4. Opalaj się w sporej odległości od wody – woda przyciąga bowiem promienie słoneczne, a także powoduje, że nie odczuwamy aż tak upału. Może to doprowadzić do bolesnych poparzeń, nawet udaru słonecznego. Idealnym stanowiskiem do opalania jest więc środek plaży, gdzie słońce operuje najmocniej.
  5. Przed wyjściem na plażę odwiedź solarium – oczywiście mamy tu na myśli pierwsze wyjście w sezonie. Wizyta w solarium będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób o jaśniejszej karnacji, których skóra może źle zareagować na dużą i nagłą dawkę ostrego promieniowania słonecznego. Najlepiej odwiedzaj solarium regularnie na kilka tygodni przed wyjazdem na urlop i korzystaj z kilkuminutowych sesji opalających.
  6. Po opalaniu zawsze stosuj balsamy łagodzące – pozwoli to nawilżyć Twoją skórę, co jest niezbędne do osiągnięcia przez nią równomiernej i zdrowej opalenizny. Jeśli chcesz, możesz sięgnąć po balsamy z efektem brązującym.
  7. Po kąpieli w morzu umyj ciało słodką wodą – pozwoli to usunąć z ciała resztki soli morskiej, która okropnie wysusza skórę i pokrywa ją szorstką warstwą blokującą promienie słoneczne. Na dobrze zarządzanej i zorganizowanej plaży zawsze musi się znaleźć natrysk ze słodką wodą.

Koniecznie stosuj się do tych rad, aby uniknąć bolesnych i mogących nieść poważne konsekwencje zdrowotne poparzeń. Owszem, nie każdy ma cerę, która szybko i równomiernie pokrywa się pięknym brązem. Każdy natomiast powinien w pierwszej kolejności zadbać o własne bezpieczeństwo. Powodzenia w walce o efektowną opaleniznę!

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.