7 rzeczy, które warto zabrać na plażę. Wrzuć je do swojej torby!

Zdjęcie główne #6 - 7 rzeczy, które warto zabrać na plażę. Wrzuć je do swojej torby!
0
08.03.2016

Kiedyś zabierało się koc, kanapki i termos z kawą. Czasy się jednak zmieniły i dziś wyjście na plażę przypomina prawdziwą eskapadę! Nic więc dziwnego, że obserwując rodziny zmierzające ku wymarzonym nadmorskim piaskom, zawsze zauważymy w takiej grupie tzw. wielbłąda – najczęściej mężczyznę obładowanego całym majdanem, zwykle niepotrzebnych przedmiotów. Aby Ci tego zaoszczędzić przygotowaliśmy zestawienie 7 naprawdę potrzebnych rzeczy, które warto zabrać na plażę. Zaczynamy.

  1. Krem z wysokim filtrem! – nad Bałtykiem spokojnie powinien wystarczyć krem z filtrem SPF20 lub 30. Jeśli jednak wybierasz się w tropiki lub na południe Europy, celuj w mocniejszą ochronę! Pamiętaj, że skórze we znaki może dać się nawet słońce schowane za chmurami. Poparzenia słoneczne nie tylko długo się goją, ale także mogą prowadzić do groźnych chorób skóry. Szczególną uwagę zwróć na bezpieczeństwo dzieci!
  2. Koc z izolacją termiczną – świetna sprawa na piaszczystą plażę. Nad Bałtykiem z pogodą bywa różnie, a podczas chłodnych nocy temperatura piasku znacznie się obniża. Koc z izolacją termiczną bardzo skutecznie chroni przed nieprzyjemnym uczuciem zimna, ale też przed szybko nagrzewającym się piaskiem. W dodatku łatwo jest go otrzepać po skończonym plażowaniu i złożyć w małą kostkę. Jest przy tym bardzo lekki – po co masz się męczyć z dźwiganiem grubego, niepraktycznego koca?
  3. Okulary przeciwsłoneczne – to oczywiste, że zabieramy je na plażę, ale zachęcamy także do zwrócenia uwagi na ich jakość. Dziwi fakt, że niewielu osobom wpadnie do głowy pomysł zakupu okularów korekcyjnych w hipermarkecie, za to spora część z nas bez obaw sięga po okulary przeciwsłoneczne wprost ze straganu. Takie „szkła” nie chronią naszych oczu przed silnym promieniowaniem UV! Lepiej jest wydać nieco więcej i zamówić dobrej klasy okulary u optyka – posłużą wiele lat.
  4. Kurtka wiatrowa – pogoda nad morzem bywa zmienna i warto być na to przygotowanym. Zamiast jednak zabierać ze sobą kilka zmian ubrań i ciężkie bluzy dresowe, postaw na zwykłą kurtkę wiatrową. Jest lekka, cienka, łatwo ją złożyć do mikroskopijnych rozmiarów. Pamiętaj, że za uczucie chłodu nad morzem odpowiada właśnie silny wiatr, niekoniecznie niska temperatura.
  5. Ręcznik kąpielowy – nawet jeśli nie zamierzasz zanurzać się w wodzie, to taki ręcznik i tak będzie bardzo przydatny. Możesz się nim okryć, gdy zrobi Ci się chłodno. Możesz zasłonić się nim podczas przebierania. Wreszcie w ostateczności możesz się nawet na nim położyć. Nie wybieraj jednak ciężkich ręczników łazienkowych. Lepiej sprawdzają się te cienkie, wykonane z szybkoschnącego materiału.
  6. Buty do wody – kojarzone głównie z nurkowaniem lub snorkelingiem na plażach południa Europy, znakomicie sprawdzają się też nad Bałtykiem. Na pewno znasz to irytujące uczucie, gdy spacerujesz po plaży w klapkach i co chwilę spadają Ci one ze stóp lub – co gorsza – porywa je fala. Specjalne buty plażowe są wygodne, nigdy ich nie zgubisz, możesz w nich spacerować po piasku czy po prostu się kąpać. Są lekkie i wytrzymałe, a kosztują zwykle do 50 złotych.
  7. Ochrona głowy – nie ważne, czy będzie to czapeczka, kapelusz czy też chusta. Musisz takie nakrycie mieć ze sobą, aby nie dopuścić do udaru słonecznego. Małe dzieci generalnie powinny przez cały czas zabawy na plaży mieć założone przewiewne chustki lub nosić czapeczki. To samo dotyczy osób starszych.

Na pewno dziwi Cię fakt, że w naszym zestawieniu zabrakło jedzenia, picia czy… parawanu. Nie jest to nasze gapiostwo. Po prostu uważamy, że na współczesnej plaży te rzeczy są absolutnie niepotrzebne. Czego jeszcze nie warto zabierać ze sobą na plażowanie? O tym przeczytasz w kolejnym rankingu.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.