Karaiby? Zapomnij! 6 argumentów za tym, aby spędzić wakacje nad polskim morzem!

Zdjęcie główne #17 - Karaiby? Zapomnij! 6 argumentów za tym, aby spędzić wakacje nad polskim morzem!
0
30.03.2016

Zagrożenie terroryzmem, wysokie ceny wycieczek, daleka podróż – to dostateczne powody, aby poważnie zastanowić się nad tym, czy naprawdę warto koniecznie szukać idealnej destynacji wakacyjnej za granicą. Szczególnie, że w Polsce też może być świetnie! Nasze nadmorskie kurorty nie mają się czego wstydzić i mogą spokojnie konkurować jakością z tymi z południa Europy. Jeśli więc wciąż się wahasz i nie masz jeszcze sprecyzowanych planów urlopowych, sprawdź 6 argumentów za tym, aby spędzić wakacje nad polskim morzem.

  1. Doskonała jakość plaż – Polacy nie gęsi, swoje plaże mają. I to jakie! Nawet nie kierując się patriotyzmem trzeba przyznać, że nasze plaże należą do zdecydowanie najpiękniejszych w Europie. Daleko w tyle zostawiają kamieniste place w Chorwacji, żwirowe zatoki Czarnogóry, nawet mało efektowne plaże Costa Brava. Piasek nad Bałtykiem jest bardzo drobny i czysty. Potwierdza to rosnąca popularność naszych kurortów także wśród zagranicznych turystów.
  2. Atmosfera! -  mnóstwo osób, które stać na ekskluzywne wakacje za granicą, i tak świadomie wybiera wypoczynek nad Bałtykiem. Trudno bowiem znaleźć taką atmosferę gdziekolwiek w Europie. Polacy wiedzą, jak się bawić. Do tego nad naszym morzem nie brakuje wciąż dziewiczych, romantycznych plaż, gdzie można poczuć się bardzo swobodnie. Jeśli jednak szukasz pełnej organizacji i bogatego zaplecza – też to znajdziesz.
  3. Jesteś u siebie - to zawsze przyjemne móc być wśród swoich. Nie musisz martwić się tym, że akurat nie masz przy sobie słownika, że obrazisz czyjeś uczucia religijne, że nie będziesz wiedział, co proponuje Ci kelner. Nie zapominajmy też, że żadna paella, żadne burrito, żadna pasta nie zastąpi smaku świeżego bałtyckiego dorsza w piwnym cieście.
  4. Dużo niższe koszty – nie jest oczywiście tak, że polskie morze jest bardzo tanie, bo poziom cen usług hotelowych i gastronomicznych z roku na rok się podnosi. Jednak musisz też wziąć pod uwagę wydatki poboczne, takie jak: paliwo, ograniczenia wagowe bagażu, bilety lotnicze, wydatki na lokalny transport. Pod tym względem wakacje w kraju zawsze będą tańsze niż gdziekolwiek w Europie, nie wspominając już o świecie. W dodatku w Polsce doskonale rozwinięta jest podaż kwater prywatnych, dlatego na wypoczynek nad Bałtykiem może pozwolić sobie niemal każdy.
  5. Bezpieczeństwo – Polska szczęśliwie jest wciąż wolna od zagrożenia terrorystycznego, które stało się poważnym problemem w wielu popularnych krajach. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz więc uznać, że na nadbałtyckiej plaży nikt nie przystawi Ci lufy karabinu do skroni i nikt nie wysadzi się w powietrze w lokalnej restauracji. To drastyczny argument, ale w dzisiejszych czasach jak najbardziej warto o nim wspomnieć.
  6. Feeria rozrywek – nad polskim morzem zawsze jest co robić. Nawet jeśli akurat nie dopisuje pogoda, to większość popularnych miejscowości turystycznych gwarantuje swoim gościom ogromny wybór rozrywek. Polska to po prostu piękny kraj i warto się o tym przekonać właśnie podczas wakacji nad Bałtykiem.

Musimy być uczciwi i wspomnieć także o największym minusie spędzania wakacji nad polskim morzem. To niepewna pogoda. Kto jednak zagwarantuje Ci, że na Karaibach nie będzie szaleć tajfun, a wysp Tajlandii nie nawiedzi tsunami?

 

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.