Piasek jak mąka? Nuda! Poznaj 7 kolorowych plaż na świecie

Zdjęcie główne #83 - Piasek jak mąka? Nuda! Poznaj 7 kolorowych plaż na świecie
0
16.08.2016

Idealna plaża kojarzy nam się z białym, miękkim piaskiem, który spokojnie można znaleźć nad Bałtykiem. Wielu to jednak nie wystarcza i w poszukiwaniu cudownych dzieł Natury potrafią przemierzyć tysiące kilometrów. Piasek na plaży nie zawsze ma biały lub żółty kolor. Nie wierzysz? W takim razie przeczytaj nasz wpis. Oto 7 kolorowych plaż na świecie.

  1. Elafonisi na Krecie – słynna grecka plaża zachwyca widokiem... różowego piasku. Naukowcy do teraz spierają się, czego jest to efektem. Legenda na ten temat jest bardzo brutalna, dlatego nie będziemy o niej wspominać. Dodamy tylko, że plaża została wpisana na listę Natura 2000 jako jedno z dziedzictw przyrody.
  2. Jezioro McKenzie – plaża znajdująca się przy tym australijskim jeziorze jest śnieżnobiała i to w dosłownym, a nie metaforycznym znaczeniu. Składa się bowiem z białej krzemionki, bardzo delikatnej i miłej w dotyku. Ciekawostką jest też fakt, że samo jezioro jest zasilane wyłącznie wodą deszczową.
  3. Papakolea Beach – plaża znajdująca się na Hawajach, a konkretnie na wyspie Big Island. Ma charakterystyczny, zielonkawy kolor i stanowi jedną z największych atrakcji tego urokliwego zakątka świata. Nic dziwnego, że turyści masowo wynosili piasek o ciekawym zabarwieniu. Obecnie jest to surowo zabronione – grozi za to 500 dolarów mandatu.
  4. Pfeiffer Beach – plaża położona na wybrzeżu Kalifornii o fantastycznym, purpurowym odcieniu. To zasługa znajdujących się w pobliżu złóż granatów manganowych, które są wypłukiwane przez ocean i zabarwiają piasek.
  5. Czerwona plaża – znajduje się na wybrzeżu Peru na terenie Rezerwatu Narodowego Paracas. Czerwony, czy raczej rudy kolor piasku jest wynikiem sąsiedztwa klifów, bardzo bogatych w żelazo.
  6. Różowa plaża – cudowne miejsca na filipińskiej wyspie Great Santa Cruz. Różowe zabarwienie piasku jest zasługą koralowców i pancerzyków otwornic. To jedna z najpiękniejszych plaż w całej Azji.
  7. Plaża Vik – Islandia jest krajem wulkanów, lodowców i czarnych plaż. Jedną z najsłynniejszych jest właśnie Vik. Piasek wulkaniczny ma głęboki odcień czerni, co budzi uczucie grozy, ale też fascynacji. Warto wiedzieć, że czarne plaże znajdziemy też m.in. w Gruzji czy na Nowej Zelandii.

Kolorowe plaże są bez wątpienia wielkimi ciekawostkami przyrodniczymi, ale aby się do nich dostać trzeba pokonać tysiące kilometrów. Dlatego my zachęcamy do odwiedzenia naszych, żółto-białych piasków – powszechnie uznawanych za jedne z najpiękniejszych na świecie.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.