Urlop nad Bałtykiem? Świetny pomysł dla dbających o zdrowie. 5 dowodów

Zdjęcie główne #88 - Urlop nad Bałtykiem? Świetny pomysł dla dbających o zdrowie. 5 dowodów
0
24.08.2016

Polskie morze nie jest na pewno idealnym wyborem dla osób, które uwielbiają plażowanie i kąpiele w ciepłej wodzie. Kapryśna pogoda raczej nie rozpieszcza, ale to nie jest jeszcze powód, aby całkowicie rezygnować z wakacji nad Bałtykiem. Spędzenie urlopu nad polskim morzem szczególnie warto polecić osobom, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Dlaczego? Oto 5 powodów.

  1. Jod! - nad polskim morzem występuje jedno z największych stężeń jodu w powietrzu. Ten pierwiastek ma zbawienny wpływ na organizm. Kuracje jodowe są polecane osobom zmagającym się z chorobami tarczycy, górnych dróg oddechowych, a także kobietom w ciąży i małym dzieciom. Dwutygodniowy urlop nad Bałtykiem zapewnia porządną dawkę jodu na wiele miesięcy.
  2. Kąpiele w wodzie morskiej – choć Bałtyk nie należy do najcieplejszych mórz świata, to kąpiele w nim są znakomitym sposobem na poprawienie kondycji organizmu. W morskiej wodzie znajduje się mnóstwo cennych składników, bardzo dobrze przyswajanych przez ludzkie ciało. Warto wiedzieć, że bałtycka woda jest zbliżona do płynu owodniowego, a stężenie minerałów niemal idealnie takie samo, jak w surowicy ludzkiej krwi.
  3. Poprawa wyglądu skóry – nie jest żadną przesadą stwierdzenie, że dwutygodniowy urlop nad Bałtykiem odejmuje lat. To zasługa zbawiennego wpływu morskiej wody na ludzką skórę. Słona woda działa nawilżająco, poprawia ukrwienie skóry i dodaje jej elastyczności. Pod tym względem Bałtyk zdecydowanie wygrywa z ciepłymi morzami południa Europy.
  4. Kondycja – dla jednych kapryśna pogoda nad polskim morzem jest powodem do narzekania, dla drugich motywacją do zadbania o kondycję. Nic tak nie poprawia samopoczucia i nie pomaga w ładowaniu baterii po całym roku ciężkiej pracy, jak wieczorne spacery nad brzegiem Bałtyku. W ciepłych krajach z tego rezygnujemy z uwagi na wysoką temperaturę i zmęczenie zmianą klimatu. Spacerując nad morzem, po ciężkim piasku, wzmacniamy żyły i mięśnie, co jest ogromną korzyścią dla organizmu.
  5. Zrzucenie kilku kilogramów – urlop nad Bałtykiem jest doskonałą okazją do zadbania o linię. Sprzyja temu chłodna woda w morzu. W niskiej temperaturze poprawia się krążenie krwi i wzmaga metabolizm. Dlatego większość osób po powrocie z urlopu nad polskim morzem obserwuje spadek wagi ciała.

Te argumenty powinny przekonać nawet największych malkontentów. Urlop nad Bałtykiem jest zawsze dobrym pomysłem i to nie tylko w czasie sezonu wakacyjnego.

 

 

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.