Wakacje nad Bałtykiem pod namiotem? Jak się przygotować? 6 rad

Zdjęcie główne #77 - Wakacje nad Bałtykiem pod namiotem? Jak się przygotować? 6 rad
0
03.08.2016

Coraz więcej osób stać na to, aby spędzić wakacje w dobrej klasy hotelu ze wszelkimi wygodami. Nadal jednak nie brakuje poszukiwaczy przygód, którzy nie tyle z oszczędności, co z sentymentu, wybierają się na wakacje nad Bałtykiem pod namiotem. To świetny sposób nie tylko dla młodych ludzi, ale też dla całych rodzin. Jeśli planujesz taki wypad, przeczytaj nasz poradnik. Podpowiadamy, o jakich 6 rzeczach nie możesz zapomnieć.

  1. Dobry namiot – wielkość namiotu dobieramy do tego, ile osób ma w nim spać – to oczywiste. W przypadku rodzin z dziećmi warto rozważyć zakup namiotu z dwiema sypialniami i przedsionkiem. Wszystkim będzie wygodniej, a do tego taki namiot zapewnia pewną dozę intymności. Na namiocie lepiej nie oszczędzać. Tanie konstrukcje przeciekają, trudno się rozkładają i powodują mnóstwo irytacji.
  2. Materac – spanie na twardym gruncie nie jest niczym przyjemnym, dlatego lepiej jest zabrać ze sobą nadmuchiwany materac. Zapewni większy komfort, można go też wykorzystać na plaży, ale pod żadnym pozorem do pływania w morzu!
  3. Miejsce – rozbijanie namiotów „na dziko” jest w Polsce zakazane, dlatego trzeba wybrać legalne miejsce obozowania. W każdej popularnej nadbałtyckiej miejscowości działają kempingi czy pola namiotowe. Opłaty są różne, ale i tak będzie dużo taniej niż w hotelu. Zaletą dobrze zorganizowanych kempingów jest dostęp do prądu, łazienek i nierzadko kuchni.
  4. Prowiant – w namiocie nie ma warunków do przechowywania żywności, chyba że zainwestujesz w lodówkę turystyczną. Jednak lepszym pomysłem będzie po prostu stołowanie się w okolicznych knajpkach. Produkty na śniadanie kupuj codziennie w sklepie w ilości, jaka jest niezbędna – nie marnuj jedzenia!
  5. Ciepłe ubrania – noce nad Bałtykiem bywają bardzo chłodne, dlatego aby nie nabawić się przeziębienia zabierz ze sobą sporo ciepłych ubrań. Najlepsze są wygodne dresy i bluzy polarowe, w których można wygodnie spać. Oczywiście nie zapomnij też o śpiworach – są praktyczne i dobrze chronią przed zimnem.
  6. Worki na śmieci – po zwinięciu obozowiska trzeba po sobie posprzątać, wymaga tego kultura oraz regulamin kempingu. „Brudasy” mogą zapłacić wysoką karę. Dlatego zabierz ze sobą worki na śmieci, zapakuj do nich wszystkie śmieci i resztki, a później wyrzuć do ogólnego kosza.

Wakacje nad Bałtykiem pod namiotem są fantastyczną przygodą dla całej rodziny, szczególnie dla dzieci. To także dobry sposób, aby nie dać się wszechobecnej komercji i poczuć bliskość z naturą. Polecamy!

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.