Nurkowanie w Bałtyku – znakomita przygoda

Zdjęcie główne #78 - Nurkowanie w Bałtyku – znakomita przygoda
0
08.08.2016

Wiele osób w poszukiwaniu podwodnych przygód decyduje się na dalekie, bardzo kosztowne eskapady do krajów tropikalnych. Tymczasem okazuje się, że nurkowanie w Bałtyku dostarcza nie mniejszych wrażeń. Rodzimy akwen jest prawdziwym rajem dla nurków, którzy lubią eksplorować wraki. Warto rozważyć taką rozrywkę podczas pobytu nad Bałtykiem.

Gdzie nurkować w Bałtyku?

Osoby bez żadnego doświadczenia powinny od razu skierować się do jednej z działających na polskim Wybrzeżu szkół nurkowych. Tam specjaliści zorganizują odpowiedni kurs i zabiorą śmiałka na pierwsze nurkowanie w morskiej głębinie.

Pamiętaj

Nurkowanie bez umiejętności i doświadczenia jest śmiertelnie niebezpieczne. Dlatego nie inwestuj we własny sprzęt – najpierw zapisz się na kurs.

Po odbyciu podstawowego kursu można już zacząć eksplorować Bałtyk. Faktem jest, że wody naszego morza nie są zbyt przejrzyste, dlatego nurkowie nie skupiają się na podziwianiu flory i fauny. Ważniejsze są wraki statków. To one ściągają nad polski Bałtyk nurków z całego świata.

Najciekawsze wraki dla nurków

Początkujący nurkowie zwykle zaczynają swoją przygodę z eksploracją wraków od Groźnego. Ten statek, zatopiony w Zatoce Gdańskiej, jest łatwy do zwiedzania i zapewnia ogromną dawkę wrażeń. Wycieczkę zwykle rozpoczyna się w Jastarni.

Po zwiedzeniu Groźnego można kontynuować przygodę i obejrzeć Kuter. 20-metrowa jednostka charakteryzuje się bardzo dobrze zachowanym kadłubem. Istnieje możliwość wpłynięcia do ładowni.

Kolejnym pięknym wrakiem zatopionym w wodach Zatoki Gdańskiej jest Delfin. Ma 20 metrów długości. Można wpłynąć do środka i zwiedzać korytarze, co jest niesamowitym przeżyciem.

Bardziej zaawansowani nurkowie mogą wybrać się na eksplorację Trałowca i Kanonierki, wraków spoczywających na dnie niedaleko Helu. Trzeba tam jednak uważać ze względu na silne prądy i znaczną głębokość schodzenia.

Wymieniliśmy te wraki, do których dostęp jest ułatwiony. Dla bardziej doświadczonych nurków istnieją inne, bardziej wymagające propozycje, na czele z legendarnym Janem Heweliuszem.

Rozsądek przede wszystkim

Nurkowanie w Bałtyku dostarcza wielu wrażeń, ale jest sportem przeznaczonym dla osób zdrowych, w dobrej kondycji i zdyscyplinowanych. Jakiekolwiek błędy mogą być tragiczne w skutkach, dlatego zachęcamy do korzystania z usług profesjonalnych szkół nurkowych i doświadczonych instruktorów.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.