Wybierasz się z psem na plażę? Pamiętaj o tych 6 zasadach

Zdjęcie główne #15 - Wybierasz się z psem na plażę? Pamiętaj o tych 6 zasadach
0
23.03.2016

Wielu właścicieli psów nie wyobraża sobie wypoczynku bez pupila u boku. Oczywiście w większości miejsc nie ma problemu, aby wybrać się z psem na plażę, jednak nie oznacza to wcale, że czworonóg może zachowywać się tak, jak w domu czy własnym ogrodzie. Właściciel psa musi pamiętać o kilku ważnych zasadach. Chodzi nie tylko o nienaprzykrzanie się innym plażowiczom, ale także o uchronienie zwierzaka przed przykrymi konsekwencjami zabawy na rozgrzanej plaży. Mamy dla Ciebie 6 dobrych rad.

  1. Zabierz ze sobą dużo wody i miskę dla pupila – na plaży zwykle jest gorąco, a jak wiadomo pies dużo gorzej znosi upał niż człowiek. Musisz zatem pamiętać o zapewnieniu mu stałego dostępu do chłodnej wody. Jeśli nie chcesz jej dźwigać ze sobą, wybierz plażę, gdzie bez problemu znajdziesz punkt gastronomiczny i po prostu kupisz butelkę mineralnej. Koniecznie pamiętaj o misce – psu będzie bowiem trudno napić się wprost z butelki, a przy okazji zmarnuje dużo wody.
  2. Chwila w słońcu, dwie w cieniu – pies bawiący się przez długi czas w pełnym słońcu, a nawet po prostu na nim leżący, może doznać udaru! Nie narażaj go na takie niebezpieczeństwo i koniecznie co jakiś czas przenoś się z pupilem do cienia. Idealnie będzie, jeśli wybierzesz plażę częściowo ocienioną przez wydmy czy las. Pamiętaj – opalanie się nie jest ulubioną rozrywką psów.
  3. Uwaga z kąpielami – większość psów uwielbia kąpiele w chłodnej wodzie, szczególnie podczas zabawy z właścicielem. Bądź jednak ostrożny. Słona, morska woda może wywołać u Twojego pupila reakcję alergiczną, a także spowodować znaczne przesuszenie sierści. Dlatego po każdej kąpieli w morzu staraj się spłukać psa słodką wodą. Nigdy nie pozwalaj też pupilowi szaleć w wodzie, w której jest mnóstwo osób, szczególnie dzieci. Lepiej wybierz ustronne miejsce, gdzie nikt nie będzie mieć do Ciebie pretensji.
  4. Sprawdź, czy w ogóle wolno Ci wprowadzić psa na plażę – w Polsce działa mnóstwo zagospodarowanych plaż, których regulaminy zabraniają wprowadzania zwierząt, w tym psów. Jeśli mimo to zaryzykujesz, możesz zostać wyproszony przez ratownika lub straż miejską i ukarany mandatem. W takiej sytuacji masz do wyboru albo zdecydowanie się na wypoczynek na plaży dzikiej, albo znalezienie plaży z wydzieloną strefą dla zwierząt (jest ich coraz więcej nad rodzimym Bałtykiem).
  5. Zabierz ze sobą worki na odchody – to kwestia kultury. Jeśli Twojemu psu zdarzy się załatwić na plaży, natychmiast musisz po nim posprzątać – w przeciwnym razie możesz zostać ukarany mandatem. Często wychodź z psem z plaży do pobliskiego lasu, gdzie będzie mógł się załatwić bez żadnego problemu – oczywiście także pamiętaj o posprzątaniu po pupilu.
  6. Nigdy nie spuszczaj psa ze smyczy wśród innych plażowiczów – choć Ty wiesz, że zwierzak jest potulny i grzeczny, to inni mogą po prostu bać się psów i mają prawo oczekiwać, że Twój pupil do nich nie podejdzie. Możesz spuścić psa ze smyczy dopiero wtedy, gdy w bezpiecznej odległości nie ma innych plażowiczów, najlepiej wieczorem lub wcześnie rano. Pamiętaj – to tylko zwierzę i nigdy nie wiesz, jak zareaguje w dużym tłumie.

Stosuj się do tych zasad, aby nie narażać zwierzaka na niepotrzebny stres, a siebie na nieprzyjemności ze strony innych plażowiczów. Pamiętaj, że za złamanie zakazu wprowadzania psa na plażę (gdzie taki zakaz obowiązuje), możesz dostać nawet 500 złotych mandatu.

 

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.