Z dzieckiem na plażę – o czym musisz pamiętać?

Zdjęcie główne #14 - Z dzieckiem na plażę – o czym musisz pamiętać?
0
18.03.2016

Najlepsze miejsce na wakacje z dzieckiem? Koniecznie nad morzem! Z perspektywy malucha plaża jest wielką piaskownicą, w której można bawić się bez żadnych zahamowań. Tutaj jednak bardzo ważna jest rola rodzica, który musi swojej pociesze wyznaczyć konkretne granice szaleństw. Nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, ale także z szacunku dla innych. Jeśli wybierasz się z dzieckiem na plażę, nie zapomnij o kilku podstawowych zasadach.

Chroń skórę malucha!

Dorosłym zdarza się zapomnieć o posmarowaniu skóry kremem z filtrem, co w ostateczności może się skończyć dotkliwymi poparzeniami. W przypadku dziecka takie zapominalstwo nie ma prawa się zdarzyć! Smaruj malucha kremem zawsze, nawet jeśli planujecie spędzić na plaży tylko kilka godzin, a słońce chowa się za chmurami.

Dla dzieci najbardziej odpowiednie są kremy z wysokim filtrem. Nie tylko chronią przed poparzeniami, ale także przed groźnymi chorobami skóry, w tym nowotworami. Pamiętaj, aby kupić krem wodoodporny.

Nie zapomnij o nakryciu głowy

Jeśli Twoje dziecko nie lubi nosić czapek czy kapeluszy, to przynajmniej dopilnuj, aby miało zawiązaną chustkę. Nie będzie mu ona przeszkadzała w zabawie, a Tobie zapewni spokój, że maluch nie dostanie udaru słonecznego – bardzo niebezpiecznego szczególnie w przypadku najmłodszych!

Picie, picie i jeszcze raz picie!

Musisz pilnować, aby dziecko podczas zabawy na plaży było regularnie nawadniane. Najlepsza jest zwykła woda mineralna – nie polecamy za to słodkich soków, a tym bardziej napojów gazowanych, po których chce się jeszcze bardziej pić. Jeśli wybieracie się na zorganizowaną plażę, nie zabieraj ze sobą butelek – wodę kupisz na miejscu w przystępnej cenie.

Pamiętaj, że dziecko może i powinno być nawadniane także w inny sposób – jedząc owoce. Na krótki wypoczynek na plaży warto więc zabrać zapakowane w pudełko, pokrojone kawałki ananasa czy arbuza. To lepsza przekąska niż czipsy czy paluszki.

Nigdy nie spuszczaj dziecka z oka

Oczywiście odpowiedzialni rodzice zawsze będą wypoczywać z dzieckiem wyłącznie na strzeżonej plaży, ale pamiętaj, że ratownik musi pilnować kilku tysięcy osób i groźna sytuacja po prostu może mu umknąć. To na Tobie spoczywa więc największa odpowiedzialność. Nigdy nie pozwól, aby dziecko samo kąpało się w morzu. Nie wysyłaj go też do sklepu, bo może się zgubić i kłopot gotowy.

Wytłumacz dziecku, że nie jest na plaży samo

Musisz uszanować to, że wokół Was znajduje się mnóstwo osób szukających na plaży relaksu. Pozwól dziecku na zabawę, ale taką, która nie obniża komfortu innych. Dziecko nie może szaleńczo biegać między ręcznikami, zaglądać za czyjeś parawany czy bez opamiętania rzucać piłką w tłum. Jeśli nie wyznaczysz takich granic, może dojść do nieprzyjemnych konfliktów i przykrych komentarzy ze strony innych plażowiczów.

Higiena

Na zarządzanych plażach nie brakuje toalet, dlatego nawet nie myśl o chodzeniu z dzieckiem za potrzebą w przysłowiowe krzaki. Jest to bardzo niekulturalne i źle świadczy wyłącznie o rodzicach. Co więcej, tereny przy plaży są zwykle chronione i za takie zachowanie można nawet zarobić mandat.

Osobny temat stanowi zwyczaj praktykowany przez wielu rodziców, którzy nie widzą problemu w tym, że ich pociecha biega po plaży zupełnie nago. Pamiętaj, że inni  mogą być takim widokiem zakłopotani. Dlatego zawsze zakładaj dziecku kąpielówki lub strój.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.