Zamieszkać przy plaży – marzenie, ale trudne do spełnienia. O czym trzeba pamiętać?

Zdjęcie główne #70 - Zamieszkać przy plaży – marzenie, ale trudne do spełnienia. O czym trzeba pamiętać?
0
22.07.2016

Kto choć raz nie marzył o tym, aby rzucić życie w zatłoczonym mieście, kupić mały domek przy plaży i wieść niczym niezmącony żywot rentiera? Ta piękna wizja dla przeciętnego zjadacza chleba pozostanie tylko iluzją, choć nie brakuje zawziętych, którzy starają się ją zrealizować. Dotyczy to szczególnie osób o ustabilizowanej sytuacji zawodowej lub takich, które nie są mocno związane z obecnym miejscem zamieszkania i mogą pracować gdziekolwiek. Jeśli chodzi Ci po głowie pomysł zamieszkania przy plaży, to świetnie. Pora skonfrontować marzenie z rzeczywistością. Podpowiadamy, na jakie problemy możesz się natknąć.

Wysokie ceny

Polskie wybrzeże Bałtyku, choć przepiękne, należy też do regionów o najwyższych cenach nieruchomości. Nie licz więc na to, że uda Ci się kupić piękną działkę czy gotową nieruchomość z widokiem na morze za grosze. Takie grunty są bardzo cenne, bo interesują się nimi deweloperzy i sieci hotelowe.

Unikaj kurortów

Jeśli nie masz wolnych kilku milionów złotych na zakup działki czy domu w Sopocie, Gdańsku, Władysławowie, Łebie, Mielnie lub Kołobrzegu, to od razu porzuć myśl o wyprowadzce do tych kurortów. Lepiej skup się na poszukaniu czegoś w wioskach rybackich, najlepiej takich, które jeszcze nie przeżyły turystycznego boomu. Takie miejsca nadal można znaleźć.

Wykaż się aktywnością

Ofert zakupu domów czy działek blisko plaży nie szukaj na popularnych portalach nieruchomości czy Allegro. Tam nie trafiają okazje. Aby taką znaleźć musisz być aktywny. Najlepiej wsiądź w samochód i zrób sobie kilkudniową wycieczkę wzdłuż polskiego wybrzeża. Zatrzymuj się w małych, urokliwych miejscowościach, które sprawiają wrażenie opuszczonych. Idź do miejscowego sklepu i podpytaj, czy może ktoś nie myśli o sprzedaży nieruchomości. To może okazać się bardzo skuteczne.

Szukaj zimą

W szczycie sezonu wakacyjnego nikt nie będzie chciał rozmawiać o sprzedaży nadmorskiej nieruchomości. Ludzie z reguły myślą krótkoterminowo – po co pozbywać się kury, która może znosić złote jaja? Poza sezonem, gdy ruch turystyczny nad morzem zamiera, wielu właścicieli nieruchomości położonych nad Bałtykiem może rozważać pozbycie się ich. Wtedy warto nawiązać kontakt licząc na rozsądniejsze propozycje cenowe.

Sprawdź gminne przepisy

Wpadła Ci w oko piękna działka blisko pasa nadmorskiego? Zanim ją kupisz udaj się do urzędu gminy i sprawdź, czy w ogóle będziesz mógł na niej wybudować dom. Niektóre grunty są chronione przed zabudową z uwagi na walory krajobrazowe.

Szukając miejsca do osiedlenia się nad morzem przede wszystkim unikaj najbardziej zatłoczonych miejscowości. Nie chodzi wyłącznie o wysokie ceny nieruchomości, ale też fakt, że w sezonie nie da się tam spokojnie żyć. Czar idylli może wówczas szybko prysnąć.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.