Praca na plaży to Twoje marzenie? Sprawdź, jakie zawody są mile widziane!

Zdjęcie główne #71 - Praca na plaży to Twoje marzenie? Sprawdź, jakie zawody są mile widziane!
0
25.07.2016

Często mówi się, że szczęście mają ci, którzy mogą łączyć pracę z przyjemnością. Nic trudnego – wystarczy zatrudnić się na plaży. W polskim klimacie jest to branża sezonowa, ale jeśli jesteś studentem lub po prostu szukasz odmiany w swoim życiu, zacznij rozglądać się za ofertami. Pracy na plaży nie brakuje. Oto 8 klasycznych, „plażowych” zawodów.

  1. Barman, kelnerka – czyli praca w szeroko pojętej gastronomii. Na dobrze zorganizowanej plaży muszą się znaleźć punkty z jedzeniem i piciem, gdzie pracy nigdy nie brakuje, szczególnie w czasie ładnej pogody. Praca nie jest łatwa, oznacza wiele godzin biegania i podawania dań czy serwowania drinków, ale można nieźle zarobić i zgarnąć napiwki.
  2. Masażysta – polskie plaże coraz częściej przypominają modne kurorty z południa Europy i można już na nich spotkać specjalne stanowiska do masażu. To dla urlopowiczów fantastyczny relaks, a dla dobrego masażysty okazja do naprawdę niezłego zarobku.
  3. Animator dziecięcy – ta praca nie polega tylko na „rzucaniu okiem” na bawiące się dzieci, ale na organizowaniu im wolnego czasu. Animator musi wykazać się sporą wyobraźnią, kreatywnością i kondycją oraz odpowiednim podejściem do najmłodszych.
  4. Instruktor/instruktorka fitness – zajęcia ruchowe na plaży są bardzo modne i wiele osób chce brać w nich udział. Najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora, który pokazuje ćwiczenia, motywuje i świeci przykładem.
  5. Wodzirej – ma pole do popisu wieczorem, gdy plaże często zamieniają się w piaszczyste dyskoteki. Dobry wodzirej potrafi porwać do zabawy na świeżym powietrzu także tych, którzy nie tykają alkoholu.
  6. DJ – bez niego żadna impreza na plaży nie może się udać. Wiele nadmorskich klubów zatrudnia profesjonalnych DJ-ów do rozkręcania zabawy. Ta praca, choć wydaje się lekka, łatwa i przyjemna, na pewno taka nie jest. DJ musi być w formie przez całą noc, obserwować reakcje imprezowiczów i dostosowywać do nich swój repertuar.
  7. Ratownik – zawód typowo kojarzący się z plażą. Ratownik dźwiga na barkach dużą odpowiedzialność, bo w końcu od jego szybkiej reakcji może zależeć czyjeś życie. Niestety, pracy ratownikowi nie ułatwiają sami plażowicze, którzy mają tendencję do bagatelizowania uwag, czerwonej flagi i ignorowania poleceń.
  8. Hostessa – najlepsze plaże gromadzą każdego dnia tłumy wypoczywających, co jest świetną okazją, aby wypromować wśród nich swój biznes. Hostessa przechadza się między plażowiczami, rozdaje darmowe gadżety czy ulotki, przekazuje informacje na temat np. nowej restauracji. To bardzo skuteczna forma reklamy.

 

Praca na plaży daje sporo frajdy, ale jest też męcząca. W końcu przez około 2-3 miesiące trzeba dać z siebie maksimum, aby naprawdę wykorzystać swój potencjał, zarobić i przynieść korzyść pracodawcy.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.