Bezpieczne wakacje? Poznaj 10 sprawdzonych kierunków dla amatorów plażowania

Zdjęcie główne #46 - Bezpieczne wakacje? Poznaj 10 sprawdzonych kierunków dla amatorów plażowania
0
07.06.2016

Bezpieczeństwo zaczęło mieć w ostatnich latach decydujący wpływ na wakacyjne wybory Polaków. Zagrożenie terrorystyczne spowodowało, że opustoszały zatłoczone wcześniej plaże Tunezji, Egiptu czy nawet Turcji. Lista bezpiecznych destynacji, które w dodatku są w zasięgu portfeli Polaków, znacznie się skróciła. My jednak mamy dla Ciebie ranking 10 takich kierunków, które warto wziąć pod uwagę planując wakacje z rodziną.
 

Polskie wybrzeże Bałtyku – nasz kraj szczęśliwie nie jest naturalnym celem działań terrorystów, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa w nadmorskich kurortach. Jeśli nie chcesz ryzykować, to Bałtyk jest dla Ciebie idealną opcją.
Chorwacja – wciąż jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków, mimo znacznego wzrostu cen i kiepskich plaż.
Czarnogóra – nieco tańsza od Chorwacji, a gwarantująca równie piękne widoki. Czarnogóra to wciąż nieodkryty kraj, który urzeka przepięknym morzem i fantastycznymi górami. Chorwacja Ci się znudziła? Jedź do sąsiedniej Czarnogóry.
Albania – bardzo nieoczywisty wybór. Jest to jednak kraj, który może zachwycić niejednego amatora plażowania. Piękny piasek, jeszcze ładniejsze morze, coraz lepsza infrastruktura i gwarancja pogody w sezonie.
Portugalia – przechodzimy na wyższą półkę cenową, bo wakacje w Portugalii z pewnością nie będą należeć do tanich. Jeśli jednak udało Ci się zgromadzić trochę oszczędności, może to być naprawdę dobry pomysł. Szczególnie godne polecenia jest przepiękne wybrzeże regionu Algarve.
Estonia – mimo sąsiedztwa Rosji uchodzi za bardzo bezpieczny kraj. Mentalność Estończyków jest bliższa Skandynawom niż Bałtom, dlatego są to ludzie powściągliwi, choć gościnni. Estońskie plaże należą do najpiękniejszych nad Bałtykiem, są przede wszystkim bardzo czyste. Niestety, nawet w sezonie trudno liczyć na znośną temperaturę morza.
Malta – kolejny nieco droższy kierunek, który jednak powinien zainteresować osoby planujące urlop poza sezonem. Malta słynie z tego, że gorąco robi się tu już w maju, a w czerwcu temperatura wody spokojnie przekracza 23-24 stopnie. To raj dla nurków i plażowiczów.
Cypr – cypryjskie plaże należą do najpiękniejszych na świecie, czego niestety nie można powiedzieć o infrastrukturze turystycznej tego kraju. Niedawny kryzy finansowy na Cyprze przełożył się jednak na spadki cen, które są teraz dla nas znacznie bardziej przystępne.
Brisbane – zachodnia Australia może się poszczycić jednymi z najlepszych miejsc nurkowych na świecie, a także wyjątkowo szerokimi i czystymi plażami. Oczywiście podróż np. do Brisbane wiąże się z ogromnymi wydatkami (sam bilet lotniczy to koszt grubo powyżej 4000 złotych), jednak jeśli Cię stać, to przeżyj przygodę życia.
Alicante – ze słonecznej Australii wracamy „na ziemię”, czyli do równie słonecznego hiszpańskiego Alicante. Miasto położone w regionie Costa Blanca słynie z fantastycznych plaż, ale nie są one aż tak zatłoczone jak te na Costa del Sol czy Costa Brava.

Jest z czego wybierać, prawda? Choć i tak na pewno wiesz, że najpiękniejsze na całym świecie są plaże nad polskim Bałtykiem.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.