Bieganie po plaży – rewelacyjny sposób na piękną sylwetkę

Zdjęcie główne #47 - Bieganie po plaży – rewelacyjny sposób na piękną sylwetkę
0
08.06.2016

Bieganie opanowało Polskę i dziś na każdym kroku możemy spotkać osoby amatorsko uprawiające jogging. To znakomita forma aktywności, która gwarantuje bardzo dobrą kondycję i piękną, szczupłą sylwetkę. Bodaj najlepsze efekty przynosi bieganie po plaży, gdzie ludzki organizm jest zmuszony do największego wysiłku. Podpowiadamy więc, jak biegać po plaży, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Bieganie po plaży – nie tylko piękne okoliczności przyrody

Wiele osób biega po plaży z uwagi na oczywiste walory widokowe. Warto jednak wiedzieć, że to także bardzo dobre ćwiczenie na ścięgna i mięśnie. Dlatego właśnie po plaży dobrze jest biegać na boso – będzie to przyjemne i zmusi mięśnie stóp i nóg do bardziej wytężonej pracy.

Biegać przy brzegu czy środkiem plaży?

Generalnie bieganie przy samym brzegu nie jest najlepszym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że podłoże opada w kierunku wody, a więc naprawdę łatwo o kontuzję. Poza tym bieganie po twardym piasku, a już szczególnie na boso, zbyt mocno obciąża stawy. Dlatego dużo korzystniej dla organizmu jest biegać środkiem plaży, po miękkim piasku.

Bieganie w takich warunkach jest oczywiście znacznie bardziej męczące, ale z drugiej strony lepiej wpływa na ścięgna i stawy oraz zmusza mięśnie do mocniejszej pracy. Sumarycznie więc jogging w ciężkim piasku przynosi szybsze efekty.

Pamiętaj

Bieg po samej plaży nie może być jedynym elementem treningu. Warto go przeplatać biegiem po utwardzonym podłożu lub po leśnych ścieżkach.

Kwestie praktyczne

Po plaży biegamy w butach czy na boso? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Faktem jest natomiast, że bieg bez butów jest znacznie bardziej męczący i obciążający, dlatego nie polecamy tego osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Buty lepiej też założyć na plaży, której czystość pozostawia wiele do życzenia.

Rano czy wieczorem? Znów trudno orzec. Wszystko zależy od naszych przyzwyczajeń i trybu spędzania wakacji (chyba, że ktoś stale mieszka nad morzem). Dla organizmu lepsze jest bieganie poranne, ponieważ daje mu siłę na cały dzień. Wówczas też na plaży jest znacznie mniej ludzi.

Ważne

Po plaży lepiej nie biegać w godzinach południowych. Po pierwsze: będzie to mało komfortowe z uwagi na tłumy plażowiczów, a po drugie: wówczas panują najwyższe temperatury i najmocniej operuje słońce, co może skończyć się szybkim odwodnieniem organizmu czy poparzeniami skóry.

Bieganie po plaży daje masę frajdy i będąc na wakacjach na pewno nie warto zarzucać treningu.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.