Chcesz uniknąć tłoku na plaży? Stosuj się do tych 5 rad

Zdjęcie główne #44 - Chcesz uniknąć tłoku na plaży? Stosuj się do tych 5 rad
0
02.06.2016

Puste plaże nad polskim Bałtykiem w sezonie wakacyjnym są niczym Yeti – ktoś podobno takie widział, ale dowodów na to brak. Nie łudź się, że w środku lata znajdziesz dla siebie zupełnie bezludną plażę, a nawet jeśli, to dojazd do niej będzie bardzo utrudniony. Lepiej więc minimalizować ryzyko utonięcia w – nomen omen - morzu pozostałych plażowiczów. Chcesz uniknąć tłoku na plaży? Poznaj naszych 5 sprawdzonych sposobów. 

  1. Wybór odpowiedniej plaży – i wcale nie musi to być plaża na totalnym odludziu. Wbrew pozorom tłoku można uniknąć także na plażach położonych w najbardziej popularnych nadmorskich miejscowościach. Przykład? Krynica Morska, do której co roku zjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów. Mimo to na plażach nie ma nadmiernego tłoku, ponieważ wypoczywający mają do wyboru masę atrakcji i niekoniecznie wszyscy spotykają się w tym samym czasie nad brzegiem morza.
  2. Przyjdź na plażę wcześnie rano – jasne, że na wakacjach każdy lubi sobie pospać, ale aby uniknąć tłumów warto jednak być rannym ptaszkiem. Przychodząc na plażę około 7-8 rano nie tylko gwarantujesz sobie znalezienie najlepszego miejsca do wypoczynku, ale także docenisz niezwykłe uroki nadmorskiego krajobrazu – niedostępne dla oczu śpiochów.
  3. Zaplanuj urlop przed lub po sezonie – sezon nad polskim morzem trwa od końca czerwca do ostatniego dnia sierpnia. Co wcale nie oznacza, że tylko w tych miesiącach warto tu przyjechać. Wiele osób z premedytacją planuje swoje urlopy w czerwcu lub w maju, a nawet we wrześniu, kiedy to pogoda potrafi być znacznie lepsza niż w kapryśnym lipcu. W „cudowny” sposób 1 września polskie plaże pustoszeją, a ceny... spadają nawet o połowę.
  4. Unikaj kurortów – jeśli planujesz urlop z rodziną, to raczej nie będą Ci potrzebne atrakcje w typie wielkich dyskotek pod gołym niebem czy nocnych klubów. Spokojniejsze miejscowości pozbawione takich rozrywek z reguły są też znacznie mniej zatłoczone. Wybierając plaże, na których wypoczywają rodziny, nie musisz się także obawiać, że nadmierna aktywność Twoich dzieci będzie komuś przeszkadzać.
  5. Wybierz plażę z wydzielonymi strefami – wiele nadbałtyckich plaż jest zarządzanych przez prywatnych właścicieli, którym bardzo zależy na tym, aby ich goście nie narzekali na nadmierny tłok. Dlatego tworzą różne strefy tematyczne, w których „ginie” tłum. Są więc strefy dla dzieci, dla pragnących ciszy i spokoju, dla aktywnych czy dla zaczytanych. Dzięki temu ludzie sobie nie przeszkadzają, a tłum wydaje się być znacznie mniejszy.

Prawdą jest oczywiście, że w sezonie wakacyjnym trudno będzie uniknąć tłoku na nadbałtyckich plażach. Cóż, taki urok krótkiego lata. Warto jednak choć spróbować znaleźć sposób na spokojny odpoczynek bez towarzystwa tłumu. Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Ciebie fajną inspiracją.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.