Co ginie na plaży, czyli poradnik dla roztargnionych

Zdjęcie główne #67 - Co ginie na plaży, czyli poradnik dla roztargnionych
0
19.07.2016

Polskie plaże kryją wiele skarbów i to dosłownie. Nic dziwnego, że codziennie na wielu plażach można spotkać poszukiwaczy, którzy uzbrojeni w profesjonalny sprzęt bawią się we współczesnych odkrywców. Ich zdobycze czasami przyprawiają o zawroty głowy – najwytrwalsi są w stanie każdego dnia uzbierać kilkaset złotych. Co najczęściej można znaleźć na plaży?

Złoto

To standardowe znalezisko. Wciąż wiele osób zabiera ze sobą na plażę kosztowności, a te – jak wiadomo – lubią ginąć w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Gubimy więc:

  • Obrączki
  • Pierścionki
  • Bransolety
  • Wisiorki
  • Kolczyki
  • Sygnety
  • Zegarki

Zdarzają się sytuacje, gdy nieroztropny plażowicz gubi w piasku świecidełka o wartości kilku tysięcy złotych! Ich znalezienie jest ekstremalnie trudne, a nierzadko niemożliwe bez wykorzystania profesjonalnego wykrywacza.

Pamiętaj

Nie zabieraj na plażę kosztowności – biżuteria naprawdę nie jest Ci tam do niczego potrzebna.

Pieniądze

Kolejne standardowe znalezisko na nadbałtyckich plażach. Najczęściej gubimy monety, ale zdarzają się też bardziej bolesne zguby. Pieniądze wypadają nam ze spodenek, zostawiamy je na kocach a później strzepujemy wraz z piaskiem. Normą jest też gubienie drobnych w drodze do punktów gastronomicznych.

Pamiętaj

Na plażę zabierz ze sobą tylko drobną kwotę. Najlepiej trzymaj pieniądze w torbie zapinanej na zamek lub noś w portfelu zawieszonym na szyi.

Co ciekawe na polskich plażach, obok złotówek, najczęściej znajdywane są... ruble.

Sprzęt elektroniczny

To fala znalezisk z ostatnich lat. Na potęgę gubimy smartfony i czytniki ebooków. Zdarzają się też bardziej okazałe znaleziska, jak laptopy czy tablety. Choć taki przedmiot łatwiej jest odszukać w piasku, to czasami okazuje się to niemożliwe. Zwłaszcza, jeśli zgubę zauważymy dopiero w hotelu.

Pamiętaj

Jeśli zabierasz ze sobą na plażę sprzęt elektroniczny, to nigdy się z nim nie rozstawaj. Złodzieje tylko czekają na okazję w postaci bezpańskiego tabletu czy smartfona na kocu.

Warto pamiętać, że nawet na zorganizowanej plaży o rzeczy trzeba dbać we własnym zakresie. Obsługa nie odpowiada za czyjeś roztargnienie. Ratownicy są od ratowania życia, a nie od szukania zagubionego zegarka czy pierścionka zaręczynowego.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.