Latem nad Bałtyk, zimą w egzotykę! TOP 7 krajów z najpiękniejszymi plażami na zimowe wakacje

Zdjęcie główne #68 - Latem nad Bałtyk, zimą w egzotykę! TOP 7 krajów z najpiękniejszymi plażami na zimowe wakacje
0
20.07.2016

Coraz więcej Polaków stać jest na to, aby pozwolić sobie na dwukrotny urlop w ciągu roku. Nie brakuje chętnych do spędzania letniego wypoczynku nad pięknym Bałtykiem oraz zimowego organizowania wypadów w dalekie zakątki świata. Kusi przede wszystkim egzotyka. W styczniu, lutym i marcu, gdy u nas panuje ziąb i chlapa, w Azji czy na Karaibach sezon dopiero się rozkręca. Dlatego przygotowaliśmy ranking TOP 7 krajów z najpiękniejszymi plażami, w których warto spędzić zimowe wakacje.

  1. Tajlandia – w zgodnej opinii bywalców egzotycznych kierunków ten kraj jest rajem dla plażowiczów. Dziesiątki przepięknych wysp, na których kręcono filmy (w tym o Jamesie Bondzie), niskie ceny, piasek niczym mąka i fantastyczne widoki pod wodą. Czy trzeba czegoś więcej? Może nieco krótszego lotu – podróż z Warszawy do Bangkoku zajmuje przynajmniej 11 godzin w samolocie.
  2. Indonezja – wciąż nieodkryta, ale coraz popularniejsza. Oferuje jeszcze piękniejsze, dzikie plaże. Można znaleźć zupełnie bezludne wyspy, na których czas biegnie wyjątkowo wolno. Największym atutem Indonezji są rewelacyjne rafy koralowe. Fani plażowania powinni jedynie omijać zatłoczone Bali. Lepszym wyborem będzie Lombok, Nusa Lembongan, wyspy Gili czy wysepki wokół Sumatry.
  3. Kenia – nieco zapomniana, na co wpływ mają niepokoje, zagrożenie terroryzmem i niestabilna sytuacja polityczna. Kenia jednak może zaoferować jedne z najlepszych plaż na świecie i piękne wody Oceanu Indyjskiego. Atutem jest krótki lot (około 7-8 godzin) oraz brak drastycznej zmiany strefy czasowej.
  4. Zanzibar – ma bezapelacyjnie najpiękniejsze plaże w całej Afryce. Spora wyspa należąca do Tanzanii zachwyci każdego, komu uda się tam dotrzeć. Biel piasku wypala oczy, a lazur wody nie pozwala spokojnie zasnąć. Bywają jednak problemy z bezpieczeństwem, co warto mieć na uwadze.
  5. Seszele – ten wyspiarski kraj jest synonimem bajkowych plaż. Niestety, wstęp do raju mają tylko nieliczni, bo Seszele są też jedną z najdroższych destynacji wakacyjnych.
  6. Malediwy – bajeczne wody oceanu w połączeniu z idealnie białymi plażami kuszą wielu, ale na przeszkodzie stoją niestety ceny. Aby w pełni skorzystać z uroku tych wysepek warto wykupić pakiet wycieczkowy w jednym z resortów – te są horrendalnie drogie.
  7. Dominikana – i w ogóle wszystkie wyspy Morza Karaibskiego, także Barbados, Kuba, Wyspy Bahama itd. Tamtejsze plaże potrafią zawrócić w głowie i są synonimem błogiego wypoczynku.

Egzotyka kusi i jeśli tylko budżet na to pozwala, warto korzystać z jej uroków. Ale tylko zimą! Latem spotykamy się na najpiękniejszych plażach świata, czyli nad Bałtykiem!

 

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.