Jak zacząć przygodę z windsurfingiem? 5 prostych porad

Zdjęcie główne #79 - Jak zacząć przygodę z windsurfingiem? 5 prostych porad
0
09.08.2016

Windsurfing zdobywa sobie coraz większą popularność. Deska połączona z żaglem daje poczucie wolności i dostarcza ogromnych wrażeń. To dla wielu osób idealna forma spędzania wakacji nad Bałtykiem. Jeśli marzy Ci się rozpoczęcie przygody z windsurfingiem, to musisz poznać kilka podstawowych zasad. Przygotowaliśmy 5, które pomogą Ci postawić pierwsze kroki na... desce.

  1. Wybór miejsca – Morze Bałtyckie jest mekką windsurferów z całego świata. Przede wszystkim z uwagi na idealne warunki wietrzne. Nie jest tajemnicą, że nad Bałtykiem wieje często i mocno. Woda nie jest najcieplejsza, ale nie trzeba odpływać daleko od brzegu, aby cieszyć się zabawą. W dodatku fale nie są przesadnie wysokie. Najlepsze warunki do uprawiania windsurfingu panują w okolicach Zatoki Gdańskiej i Mierzei Wiślanej. Krynica Morska, Gdynia, Hel, Jastarnia – to bardzo dobre adresy.
  2. Zakup pianki – uprawianie windsurfingu w Bałtyku wymaga posiadania pianki termicznej, która chroni ciało przed wychłodzeniem. Latem możesz zdecydować się na wersję z krótkimi rękawami i nogawkami. Pianka jest jednak niezbędna. Pamiętaj, że w odległości kilkuset metrów od brzegu Bałtyk rzadko osiąga temperaturę 19-20 stopni. Piankę można oczywiście wypożyczyć, ale ze względów higienicznych lepiej jest zainwestować we własną – kosztuje 200-300 złotych.
  3. Wybór szkoły – windsurfingu trzeba się nauczyć. Najlepiej więc od razu wybrać się na kurs. Nad Bałtykiem działa masa szkół windsurfingu. Godzina nauki kosztuje około 70-80 złotych. Opłaca się wykupić tygodniowy kurs po 3 godziny dziennie, który kosztuje 250-350 złotych. Zwykle dochodzi jeszcze koszt wypożyczenia deski i żagla. Wybierając szkołę sprawdź, czy posiada ona niezbędne uprawnienia i czy jest ubezpieczona.
  4. Ubezpieczenie osobowe – przed rozpoczęciem przygody z windsurfingiem warto wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje urazy spowodowane uprawianiem sportów ekstremalnych. Dla większości Towarzystw Ubezpieczeniowych windsurfing jest właśnie takim sportem.
  5. Doskonalenie techniki – podstawowy kurs pozwoli Ci zapanować nad deską, ale technikę będziesz już ćwiczyć indywidualnie. Jeśli złapiesz bakcyla staraj się pływać regularnie, organizuj weekendowe wypady nad morze, a zimą pomyśl o wyjeździe do ciepłych krajów.

Rozpoczęcie przygody z windsurfingiem dla wielu osób oznacza znalezienie nowej, życiowej pasji. Wolność, prędkość i możliwość oglądania morza z innej perspektywy uzależniają

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.