Mężczyźni także wstydzą się swojego wyglądu na plaży!

Zdjęcie główne #51 - Mężczyźni także wstydzą się swojego wyglądu na plaży!
0
16.06.2016

Dużo mówi się i pisze o przedwakacyjnych dylematach kobiet, które zachodzą w głowę, jak dobrze wyglądać na plaży. Tymczasem to nie tylko damski problem. Okazuje się, że także panowie mają sporo kompleksów i nawet połowa Polaków przyznaje, że wstydzi się rozebrać na plaży. Których partii swojego ciała najbardziej nie akceptujemy? Co można z tym zrobić?

Mężczyzna na plaży chce ukrywać...

Przede wszystkim brzuch – większość ankietowanych panów uważa, że nie ma się tutaj czym chwalić, bo zamiast kaloryfera jest raczej piwna poduszka. Drugą częścią ciała, którą wielu Polaków chętnie by ukryło przed widokiem innych plażowiczów, jest klatka piersiowa. Nie lubimy też swoich pleców, ramion i nóg.

Ciekawe

Około 10% mężczyzn twierdzi, że wstydzi się swojego wyglądu w ogóle, bez podziału na konkretne części ciała.

Jak Polak ukrywa swoje niedoskonałości na plaży?

Większość panów, którzy nie mają ciał Adonisów, szuka różnych trików na ukrycie brzuszka czy obwisłej klatki piersiowej. Absolutnym numerem 1. jest zakładanie szortów plażowych, nawet podczas pływania w morzu. Dzięki szortom można nieco ukryć grube uda.

Drugi popularny sposób to noszenie koszulki UV. Dzięki temu mężczyzna ma wymówkę, aby zakryć swoje niezbyt okazałe ciało (twierdzi, że to dla ochrony przed słońcem). Wielu panów w takich koszulkach zażywa nawet kąpieli morskich.

Pytanie, po co mężczyźni to robią? Większość przyznaje, że wstydzi się spojrzeń płci przeciwnej. Wielu panów wpada także w kompleksy porównując swój wygląd z pięknie wyrzeźbionymi plażowymi sąsiadami.

Zamiast się wstydzić warto zadbać o swój wygląd

Krótko przed urlopem trudno będzie wypracować rzeźbę kulturysty, jednak jeśli do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, to naprawdę warto zawalczyć o piękną sylwetkę. Nie licz oczywiście na to, że uda Ci się zastąpić tłuszcz masą mięśniową bez zrezygnowania z niezdrowych nawyków żywieniowych. Musisz przejść na dietę i koniecznie zrezygnować ze słodyczy.

Jeśli siłownia nie jest Twoją domeną, wybierz inny sport, który także może ładnie wyrzeźbić Twoje ciało. Świetny jest basen, bardzo dobrze działa jazda na rowerze czy squash. Wybór jest spory i na pewno znajdziesz taką formę aktywności, która będzie sprawiać Ci przyjemność i przy okazji pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.