Nie lubisz leżeć? Wypróbuj nordic walking na plaży!

Zdjęcie główne #53 - Nie lubisz leżeć? Wypróbuj nordic walking na plaży!
0
20.06.2016

Nordic walking jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Znacznie mniej obciąża stawy, w porównaniu do chociażby biegania, dlatego spacerowanie z kijkami jest polecane osobom z nadwagą i tym, które jeszcze nie wypracowały dostatecznej kondycji. Uprawienie nordic walking na plaży daje masę frajdy i jest jedną z najlepszych form aktywności podczas urlopu nad Bałtykiem.

Dlaczego warto postawić na nordic walking na plaży?

Spacerowanie z kijkami, choć wygląda niepozornie, jest pełnoprawnym sportem. Nordic walking angażuje wiele partii mięśni, nie tylko nóg, ale też tułowia. Prawidłowy ruch kijkami wymusza przyjmowanie odpowiedniej postawy, co świetnie wpływa na kondycję kręgosłupa.

Spacerowanie z kijkami po plaży przynosi najlepsze efekty, ponieważ miękkie podłoże zmusza mięśnie do większego wysiłku. Maleje też ryzyko kontuzji, a sport ten może w takich warunkach uprawiać nawet osoba zupełnie początkująca.

Ciekawostka

Według badań uprawiając nordic walking na plaży spalamy od 20 do 40% więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru. Jest to zatem świetna forma aktywności dla osób, które podczas urlopu chcą zrzucić kilka kilogramów.

Jak uprawiać nordic walking na plaży?

Przede wszystkim nie należy używać kijków narciarskich – ich sztywna konstrukcja zbyt mocno obciąża stawy łokciowe. Konieczne są więc kijki z amortyzacją i odpowiednią końcówką – najlepiej sprawdza się grot bez gumowej osłony.

Spacerujemy blisko brzegu, gdzie piasek jest najtwardszy. Można to robić zarówno w obuwiu, jak i na boso. Ten drugi sposób jest polecany osobom, które nie narzekają na problemy ze stawami kolanowymi i chcą pobudzić krążenie w stopach.

Ważne jest też to, aby z plaży często zbaczać na dukty leśne lub utwardzone ścieżki nadmorskiej promenady. Dzięki temu trening będzie ogólnorozwojowy i urozmaicony. W ten sposób można też zwiedzić najpiękniejsze zakątki wybrzeża.

Spacer z kijkami po plaży to samo zdrowie

Nordic walking świetnie dotlenia mięśnie. Ruszając się zwiększamy wydolność płuc, które mogą przyjąć znacznie więcej powietrza nasyconego zdrowotnym jodem. Spacery z kijkami są więc doskonałą formą relaksu dla osób cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych.

Warto wiedzieć

Ogromną zaletą nordic walking jest to, że sport ten może uprawiać praktycznie każdy. Spacer z kijkami jest mniej obciążający niż bieg, nie przeszkadza też innym plażowiczom.

Jeśli nie masz doświadczenia z nordic walking, to podczas urlopu poproś o pomoc ludzi, którzy znają ten sport od podszewki – na pewno bez trudu spotkasz je na plaży, szczególnie wcześnie rano i wieczorem.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.