Opaska na rękę - zapewnij dziecku bezpieczeństwo na plaży

Zdjęcie główne #64 - Opaska na rękę - zapewnij dziecku bezpieczeństwo na plaży
0
08.07.2016

Latem, kiedy nadbałtyckie plaże są zatłoczone, praktycznie nie ma dnia, by nie zgubiło się na nich jakieś dziecko. W takiej sytuacji pomocna może okazać się specjalna opaska na rękę, na której umieszczamy imię i nazwisko dziecka i numer telefonu opiekunów. Opaskę można kupić w Internecie albo otrzymać ją na plaży od ratowników.

Zatłoczone plaże

Płaczące i zestresowane maluchy szukające swoich rodziców - to codzienny widok na polskich plażach. W gąszczu parawanów i tłumie opalających się plażowiczów bardzo łatwo stracić pociechę z oczu. Młodsze dzieci najczęściej oddalają się podczas beztroskiej zabawy, a starsze gubią drogę powrotną z budki z lodami czy toalety.

Czasami wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, by dziecko zniknęło z pola widzenia. Gdy maluch trafi już pod opiekę ratowników, na miejsce wzywani są policjanci, którzy ustalają, jak doszło do zaginięcia. Jeżeli stwierdzą rażące zaniedbanie ze strony rodziców – takie, jak bycie pod wpływem alkoholu, czy celowe pozostawienie dziecka na plaży - to wówczas grozi im mandat w wysokości 500 zł.

Jednak w przeważającej liczbie zaginięcia wynikają z chwilowej nieuwagi rodziców czy opiekunów. Dorośli zajęci rozmową, książką albo surfowaniem po Internecie nie zauważają, że dziecko niepostrzeżenie oddala się.

Jaskrawa koszulka i opaska na rękę

Sposobem na szybsze odnalezienie dziecka na plaży jest założenie mu specjalnej opaski na rękę. Wpisujemy na niej imię i nazwisko malucha oraz nasz numer telefonu. Opaski są trwałe i wodoodporne, więc dziecko nie powinno ich zniszczyć w czasie zabawy na plaży.

Opaski można dostać od ratownika na wielu polskich plażach albo po prostu zamówić w Internecie. W sieci dostępne są różne modele:

  • Opaska informacyjna z materiału, zapinana na rzep - w środku można umieścić dwie kartki z danymi dziecka, numerem telefonu do rodziców i informacjami dotyczącymi zdrowia.

  • Opaska silikonowa z tabliczką do wygrawerowania – tu w kilku rzędach umieszczamy np. dane dziecka, numery telefonów i grupę krwi.

  • Opaska z miękkiego plastiku z zatrzaskiem - polecana młodszym dzieciom, bo jej samodzielne zdjęcie jest praktycznie niemożliwe. Opaska ma różne, kolorowe wzory odpowiednie dla dziewczynek i chłopców.

Opaska na rękę może okazać się bardzo pomocna, ale warto też podjąć inne kroki zapewniające bezpieczeństwo. Załóżmy dziecku jakąś charakterystyczną część garderoby – jaskrawą koszulkę albo chustkę na głowę, dzięki temu łatwiej będzie nam je dostrzec w tłumie plażowiczów.

Poza tym trzeba nauczyć malucha, jak się nazywa i gdzie mieszka , a starszakowi pomóc zapamiętać także numeru telefonu do rodzica. Ponadto dziecko powinno również wiedzieć, jak się zachować, gdy się zgubi – czyli poszukać ratownika albo innego dorosłego i powiedzieć mu co się stało. Dzięki opasce na ręce maluch szybko trafi pod opiekę rodziców.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.