Plaża – idealne miejsce do relaksu i... pracy

Zdjęcie główne #72 - Plaża – idealne miejsce do relaksu i... pracy
0
27.07.2016

Czasy się zmieniają i coraz więcej z nas nie jest przyspawanych do biurka. Rośnie znaczenie pracy zdalnej, przybywa zawodów, które można wykonywać w praktycznie dowolnym miejscu. Także na plaży. W pięknych, wakacyjnych okolicznościach przyrody bardzo często można spotkać osoby, które nie wypoczywają, ale właśnie pracują. To nie jest masochizm, tylko sposób na pogodzenie przyjemnego z pożytecznym.

Praca zdalna na plaży – dla kogo?

Pracować na plaży może praktycznie każdy, kto tylko ma dostęp do laptopa. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla przedstawicieli wolnych zawodów: copywriterów, grafików, webmasterów i wszystkich innych osób, które do pracy nie potrzebują biurka, komputera stacjonarnego i maksymalnego wyciszenia.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy będzie w stanie efektywnie pracować w plażowej scenerii. Jeśli masz problemy ze skupieniem się na zadaniu nawet w biurze, to nie licz na to, że uda Ci się całkowicie oderwać od otoczenia siedząc na plażowym leżaku. Może się okazać, że projekt w ogóle nie ruszy z miejsca, a w Tobie będzie tylko niepotrzebnie wzrastać frustracja.

Co jest Ci potrzebne do pracy na plaży?

Pamiętaj

Jeśli zamierzasz pracować na plaży czy gdziekolwiek na łonie natury, to lepiej zaopatrz się w urządzenie z bardzo wydajną baterią. Ewentualnie zainwestuj w zakup baterii zapasowej.

Potrzebny będzie też Internet. W dobie tanich ofert Internetu mobilnego nie jest to jakiś szczególny problem. Zawsze możesz też poszukać plaży, która oferuje bezpłatny dostęp do własnej sieci Wi-Fi, ale wtedy pamiętaj o kwestiach bezpieczeństwa i nie korzystaj z tej sieci do przesyłania poufnych danych czy logowania się do banku.

Praca w „dziwnych” miejscach coraz popularniejsza

Rozkwit zawodów, które można wykonywać z laptopem na kolanach, to bardzo dobra informacja dla osób marzących, aby zrzucić garnitury i pracować tam, gdzie chcą. Coraz więcej słyszy się o geoarbitrażu. Jest to idea pracy zdalnej wykonywanej w tanim do życia kraju. Może to być np. Tajlandia, Indonezja, Filipiny.

Praca na plaży jest więc jak najbardziej możliwa, ale wymaga dużej dawki samodyscypliny. W przeciwnym razie nic z tego pięknego planu nie wyjdzie.

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.