Wakacje nad Bałtykiem a dodatkowe ubezpieczenie. Warto je wykupić?

Zdjęcie główne #39 - Wakacje nad Bałtykiem a dodatkowe ubezpieczenie. Warto je wykupić?
0
31.05.2016

Większość osób wybierających się na wakacje nad polskie morze nie zaprząta sobie głowy kwestią ubezpieczenia turystycznego. Żyjemy w błogim przekonaniu, że przecież należy nam się darmowa opieka ze strony państwowej służby zdrowia To prawda, ale na wakacjach może dojść do różnych, także dramatycznych sytuacji. Zdecydowanie warto się ubezpieczyć od ich skutków. Sprawdź, jakie dodatkowe ubezpieczenie wybrać na wakacje nad Bałtykiem.

Kiedy może Ci się przydać dodatkowe ubezpieczenie wakacyjne?

Oby nigdy, ale ponieważ przezorność jest bardzo dobrą cechą, to bezwzględnie zachęcamy Cię do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, nawet jeśli wybierasz się na wakacje nad polski Bałtyk. Wypadki lubią chodzić po ludziach, szczególnie nieubezpieczonych.

Owszem, każdy Polak przebywający na terytorium naszego kraju ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Co jednak w sytuacji, gdy w nadmorskiej miejscowości nie będzie czynnej przychodni, a do szpitala jest za daleko? Wówczas będziesz musiał skorzystać z prywatnego leczenia, za co NFZ już nie zapłaci. Prywatny ubezpieczyciel – jak najbardziej. To samo dotyczy zakupu leków przepisanych przez lekarza.

Ważne

Prywatne ubezpieczenie gwarantuje też wypłatę odszkodowania w razie kontuzji, np. złamania ręki czy nogi.

Prywatne ubezpieczenie bezwzględnie powinny wykupić osoby, które podczas wakacji nad Bałtykiem planują uprawiać sporty, najczęściej wodne. Trzeba o tym jednak poinformować ubezpieczyciela i rozszerzyć zakres ochrony właśnie o uprawianie ryzykownych sportów.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Standardowa polisa turystyczna  - bo taką trzeba wykupić wybierając się na wakacje – zawiera zawsze:

  • Ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków – np. złamanie ręki)
  • Koszty leczenia
  • Koszty ratownictwa medycznego
  • Koszty rehabilitacji
  • Ubezpieczenie Assistance – chroni np. w razie kradzieży czy rabunku

Taką polisę można oczywiście bardzo mocno rozszerzyć, np. o utratę bagażu czy sprzętu sportowego, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, uprawianie ryzykownych sportów czy leczenie chorób przewlekłych.

Ile to kosztuje?

Koszt ubezpieczenia turystycznego obowiązującego na terytorium Polski jest symboliczny. Standardowa polisa chroniąca przez 7 dni nie powinna kosztować więcej niż 20 złotych za osobę. Oczywiście drożej będzie, jeśli zastosujemy rozszerzenia, jednak i tak w większości przypadków cena nie przekroczy 100 złotych. 

To niewielki koszt zapewnienia sobie ochrony, nawet jeśli miałbyś z niej nigdy nie skorzystać (czego Ci mocno życzymy).

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.