Plażowy HIT – kamera sportowa. Jaką wybrać, aby cieszyć się pięknymi filmami?

Zdjęcie główne #62 - Plażowy HIT – kamera sportowa. Jaką wybrać, aby cieszyć się pięknymi filmami?
0
04.07.2016

Była moda na aparaty cyfrowe, była na lustrzanki, była na smartfony. Od kilku lat wszystkie te sprzęty wypierają kamerki sportowe umieszczone na charakterystycznych kijkach. Filmy stworzone przy ich pomocy biją rekordy popularności w sieci, a na nadbałtyckich plażach bez trudu można spotkać filmowców-amatorów korzystających z tego sprzętu. Jeśli wybierasz się nad Bałtyk i planujesz kupić kamerę do uwiecznienia udanych wakacji, przeczytaj nasz poradnik. Podpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem.

Mocna obudowa

Bez obudowy kamera sportowa jest praktycznie bezużyteczna, szczególnie na plaży. Obudowa chroni sprzęt przed wodą, piaskiem i kurzem. Dzięki niej możesz zanurzyć się na kilkanaście metrów pod wodę i nagrać obrazy bałtyckiej otchłani. Zwróć więc koniecznie uwagę, czy producent dokłada obudowę do kamery, czy jest ona solidna i czy umożliwia łatwe sterowanie kamerą po jej założeniu.

Rozdzielczość

Obecnie nie warto się interesować kamerkami, które nie oferują nagrywania obrazu w rozdzielczości Full HD, a więc 1920x1080p. Taka rozdzielczość gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu, szczególnie po przerzuceniu go na duży telewizor.

Coraz częściej można spotkać kamery o rozdzielczości 4K, jednak są one drogie, wymagają bardzo pojemnej baterii i karty pamięci, która pomieści tak duże pliki.

Mocowania

Najbardziej opłaca się kupić kamerę, która już w zestawie posiada wiele różnych mocowań, np. do kasku, kierownicy roweru, na szybę samochodu i oczywiście na kij/monopod. Takie akcesoria sprzedawane osobno są drogie, co podważa sens ich zakupu.

Oczywiście z akcesoriami nie warto przesadzać. Oceń, które mocowania są Ci potrzebne i nie przepłacaj np. za szelki dla psa.

FPS

Czyli liczba klatek na sekundę, z jaką kamera dokonuje zapisu obrazu. Takim jakościowym standardem jest dziś 60 kl/s i nie warto kupować kamery, która oferuje gorszy parametr.

Ekran

Przydaje się do oglądania nagranych filmów, ale sam w sobie nie jest niezbędny do obsługi kamery.

Obiektyw

Trzeba zwrócić uwagę na jego jasność (im wyższa, tym lepszy obraz uzyskamy nagrywając po zmroku) i kąt widzenia. Im większy kat, tym szerszy kadr uzyskamy, co ma duże znaczenie w przypadku sportowych, dynamiczny ujęć na plaży czy pod wodą.

Wybierając kamerę sportową koniecznie zwróć też uwagę na różne funkcje dodatkowe – przydać może się np. łączność Wi-Fi, dzięki czemu będziesz mógł sterować kamerą za pomocą smartfona. Życzymy świetnych ujęć i udanych filmów!

Patronat medialny

Zdjęcie główne #954 - Patronat medialny

Plaża Biała to nadmorski hit, dlatego naszym strategicznym partnerem została przebojowa 4FUN TV – pierwsza w Polsce telewizja społecznościowa współtworzona przez widzów. Pomachaj do kamery i pozdrów znajomych z Krynicy Morskiej!

Bezpieczeństwo plażowiczów jest naszym priorytetem

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

Nasi partnerzy

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.